Як зробити велопрогулянки комфортними в холодну пору року

Кількість людей, які почали пересідати на велосипеди, стрімко зростає. Це гарне хобі та спосіб розслабитися, яке також допомагає тримати тіло в тонусі. З першим весняним потеплінням починається велосипедний сезон. Але мало хто продовжує його до глибокої осені та зими, хоча перешкод цьому немає. Головне – знати деякі нюанси катання в ці пори року.

 

Обираємо тип велосипеда, який підходить для катання в холодну погоду

Майже будь-який тип велосипеда можна використовувати в холодний сезон. Обираючи в популярному магазині Алло велосипеди в Харкові, слід звертати увагу на їхню прохідність по снігу та мокрому ґрунту. Наприклад, існують моделі, що створені якраз для зимових поїздок – фетбайки. Вони мають більші колеса та ширші покришки в порівнянні з класичними велосипедами. Але для доріг з хорошим покриттям фетбайк буде важкуватим та менш динамічним. Таку модель можна замінити будь-якою іншою. Головне – правильно її обладнати для поїздки.

Переобладнання звичайного велосипеда для осені та зими

Головні небезпеки для велосипеда – дощ, ожеледиця та сніг. Підвищена вологість викликає проблеми зі зчепленням із дорогою. Щоб покращити ситуацію, можна:

 • придбати широкі покришки та їздити з мінімальним рівнем тиску в них: настільки низьким, наскільки це можливо та дозволено;
 • використовувати покришки, які мають добре виражений малюнок протектора;
 • купити шиповану гуму.

Шипована гума буде кращим варіантом, ніж широка покришка. Вона має металеві шипи по всій площині. Це дозволить велосипедисту почувати себе впевнено на дорозі навіть під час ожеледиці.

Деякі технічні нюанси

Під час користування велосипедом у холодну пору року зважайте на деякі особливості:

 1. Використовуйте олійне мастило для змащення ланцюга. Парафінове буде застигати й ускладнювати рух велосипеда. Олійне більш толерантне до низьких температур.
 2. Якщо гідравлічні гальма на вашому велосипеді з мінеральним мастилом, то враховуйте, що воно може замерзнути та вивести їх із ладу.
 3. Будьте більш уважними до стану амортизаційної вилки. Через високий рівень вологи в холодну пору року ризик виникнення корозії на ній зростає. Як варіант, можна встановити ригідну вилку.

Також оглядайте ключові вузли. Через реагенти, які застосовують на дорогах, може підвищуватися рівень їх зношеності.

Що одягати для поїздок на велосипеді в холодну пору року

Під час осінньо-зимового катання варто потурбуватися не тільки про свій велосипед, але й про себе. Можна звернути увагу на асортимент магазину Алло в Харкові, який містить багато варіантів як власне байків, так і комфортного екіпірування для осінньо-зимового періоду. Під час вибору одягу зверніть увагу на такі варіанти:

 • штани з утепленням та ущільненими вставками на колінах;
 • теплі рукавички, які вбережуть ваші руки від переохолодження;
 • вітронепроникні велокуртки з вентильованими вставками на спині;
 • шапки або балаклави, які збережуть вуха у теплі та захистять шкіру від обвітрення;
 • за бажанням можна використати зимове контактне веловзуття;
 • щоб зберегти ноги сухими, слід скористатися велобахілами.

Варто дотримуватися балансу в тому, що ви одягаєте, щоб не було занадто жарко або холодно, й ви не застудились. Слідкуйте за динамікою свого руху. Головне, аби вам було комфортно під час їзди на велосипеді.