Як правильно вибрати ліхтар для туризму

Для туриста ліхтар — один із обов’язкових атрибутів, від якого залежать його безпека і комфорт. Цей освітлювальний пристрій стає у пригоді в кожному поході. А в надзвичайній ситуації за його допомогою можна позначити місце перебування та подати сигнал про допомогу.

Як вибрати туристичний ліхтар?

Ліхтарі для туристів бувають різні. За способом використання виділяють:

  • Налобні — пристрої на гумці, які можна надягати на голову. Це найпопулярніше туристичне спорядження, що дає змогу освітлювати простір і мати вільні руки.
  • Ручні — ергономічні моделі невеликих розмірів, які зручно тримати в руці. Їх можна прикріпити на руль велосипеда. Вони часто мають додаткові функції, наприклад, заряджання гаджетів.
  • Кемпінгові — прилади великого розміру, які дають багато розсіяного світла й можуть освітлювати велику площу. Їх можна вішати в наметі, на дереві або ставити на стіл.

За способом живлення ліхтарі бувають:

  • акумуляторні — підходять для тривалих походів, деякі моделі можуть працювати без додаткового підзаряджання до 5 діб;
  • на батарейках — працюють від звичайних пальчикових батарейок, мають відносно низьку вартість, прості у використанні, підходять для туристів, які рідко бувають у кількаденних походах.

Найкращим варіантом є гібриди — ліхтарі, які можуть працювати і від акумулятора, і від батарейок. Тоді за будь-яких обставин ви не залишитесь без світла. Крім того, важливо звертати увагу на потужність світлового потоку пристрою. Ця величина вимірюється в люменах (lm) і зазвичай зазначається на упакуванні ліхтаря. Для туризму оптимальними є моделі потужністю понад 100 lm. Ідеально, якщо інтенсивність світла можна регулювати. Також потужність ліхтаря впливає на дальність освітлення. Наприклад, для туристичних забігів на довгі дистанції що більше lm, то краще. Адже від освітлення маршруту залежить рівень орієнтування на місцевості. Але важливо пам’ятати: що більша потужність у ліхтаря, то більше енергії він споживає, тобто швидше розряджає акумулятор/батарейки.

В інтернет-магазині Travelersclub є ліхтарі та туристичне спорядження під будь-який запит. Крім стандартних моделей, ви тут знайдете пристрої водонепроникні, зі світловідбивними деталями, пам’яттю про вибраний рівень яскравості, кольоровим світлом тощо. Проаналізувавши всі характеристики, ви зможете вибрати в каталозі варіант, який повністю відповідає вашим потребам.