Немає програми – нема грошей: е-квиток у Львові став яблуком розбрату між депутатами та чиновниками

Депутати Львівської міської ради та чиновники так і не змогли дійти згоди щодо виділення коштів на впровадження е-квитка у громадському транспорті Львова.

Так, під час засідання комісії фінансів та планування бюджету мерії Львова 16 грудня розглядалося питання виділення коштів на 2022 рік для впровадження у громадському транспорті міста е-квитка. Про це пише «Еспресо.Захід».

Е-квиток: ціна питання

Директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило каже, що на роботи з впровадження електронного квитка у громадському транспорті на наступний рік необхідно виділити ще 724 млн грн. Із них 400 мільйонів необхідно для функціонування електронної системи проїзду. Решту суми скерують на компенсації перевізникам за пільговиків.

Квиток розбрату: чому не порозумілися депутати та чиновники?

Під час обговорення голова профільної комісії Наталія Шелестак наголосила, що депутати досі не отримали від управління транспорту та департаменту міської мобільності повної програми роботи з електронним квитком. Мовляв, депутати виділяли гроші, рік чекаючи на програму, але її й досі немає.

«Тому, як ми можемо виділити сотні мільйонів, коли профільний комітет комісії транспорту заявив, що їм так і не було представлено всіх розрахунків, які б пояснювали, чому маємо погоджувати ту чи іншу суму?», — сказала Шелестак.

Натомість заступниця Садового з питань ЖКГ Ірина Маруняк пояснила, що повна програма відсутня через «помилку». Вона пообіцяла представити її вже в остаточному вигляді вже 23 грудня. Але до цього часу, за словами Маруняк, необхідно виділити гроші для роботи з електронним проїзним документом хоча б на кілька місяців.

Чи вдалось дійти консенсусу?

Голова профільної комісії на засіданні Ірина Шелестак виступила проти виділення коштів, бо не хоче голосувати за «взяті зі стелі» цифри.

Однак домовилися зібратися на позачергове засідання комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності. На ньому чиновними мають надати вже повністю напрацьовану програму роботи щодо впровадження е-квитка на наступний рік.

На якому етапі роботи з впровадження е-квитка у Львові

Запрацювати е-квиток, згідно з планами чиновників мерії Львова, має 13 січня. Наразі монтажні роботи по встановленню комплексу АСОП майже завершені. Створення програмного забезпечення також перебуває на фінальній стадії.

У Львівській міській раді оцінюють готовність до запуску е-квитка у понад 90%. Проте зазначають, що після 13 січня е-квиток буде й далі тестуватися. Адже коли система буде працювати у продакшн-середовищі, це ще буде рахуватися як дефектний період.

Джерело: https://zahid.espreso.tv/novyny-lviv

Поділіться
EN RU UK