10 цікавих фактів про Лондон

Нам багато що відомо про Лондон. Букінгемський палац є одним із найпопулярніших пам’яток Великобританії. Британський музей та Національна галерея вважаються найкращими музеями світу. Кухня від А до Я відома у всьому світі. Це старе добре знайоме у столиці Британії. Але Лондону є що ховати.

Пізнавальний інтернет-журнал https://discover.in.ua/ підготував цікаву підбірку захопливих фактів про Лондон, що дозволить вам познайомитися ближче з цим прекрасним і по своєму таємничим містом.

  1. Лондон налічує понад 8 мільйонів мешканців, які спільно розмовляють понад 300 мовами, включаючи бенгальську, гуджараті, пенджабі, кантонську, мандаринську, хоккіенську та, звісно, ​​англійську.
  2. Біг-Бен, мабуть, найвідоміша пам’ятка Лондона. Дивно, але насправді він має назву «Годинникова вежа», а «Біг-Бен» — це назва дзвону.
  3. Особистість Джека Різника, найвідомішого серійного вбивці Лондона, так і не була виявлена. Влада того часу та «розгадувачі таємниць» після вбивств підозрювали багатьох різних людей, у тому числі принца Альберта, Льюїса Керролла та лікаря королеви Вікторії; сера Вільяма Галла.
  4. Велика чума вбила приблизно 25 мільйонів людей, що становило близько третини всього населення Європи в 15 столітті. Це особливо торкнулося Лондона через вузькі вулиці та відсутність санітарії. Протягом усього літа 1665 року люди, відомі як Шукачі, вигукували «Винесіть своїх мертвих». Вони вивозили трупи й кидали їх у масові поховальні ями. Деякі з них лондонці відкривають донині.
  5. Карл II наказав помістити шість воронів у Лондонський Тауер для його захисту. Очевидно, у вежі досі утримуються шість воронів, і вони повинні залишатися там постійно через забобонні причини. Для додаткових заходів у кожного ворона підрізане крило, у них навіть є запасний ворон під рукою на випадок, якщо хтось відлетить.
  6. Коли вперше було запропоновано лондонське метро, ​​інженери запропонували заповнити тунелі водою і використовувати баржі, щоб перевозити людей від станції до станції, або залучити армію коней, щоб тягнути вагони в темряві. Очевидно, вони вирішили зупинитися на потягах.
  7. Велика пожежа 1666 року спустошила Лондон. Хоча вогонь перетворив значну частину міста на руїни, підтверджена кількість загиблих становила лише шість осіб. Однак справжня кількість невідома, оскільки багато інших померли від непрямих причин. Пам’ятник, кам’яний обеліск висотою 203 фути (61,8 м), розташований за 203 фути від місця, де спалахнула пожежа, вшановує пам’ять загиблих.
  8. Лондон може похвалитися понад 170 музеями, від величезного Британського музею, найпопулярнішої туристичної визначної пам’ятки Лондона, до крихітного музею фанів у Грінвічі.
  9. Столиця Англії відома у всьому світі як дощове місто. За винятком того факту, що це зовсім не так. У Лондоні насправді випадає менше опадів, ніж у Римі, Майамі та Сіднеї, як за обсягом, так і за кількістю дощових днів.
  10. У Лондоні проживає понад 80 мільярдерів, що робить його містом з найбільшою кількістю мільярдерів у світі. Більше того, лондонські мільярдери становлять 80% усіх мільярдерів, які живуть у Великобританії. У цьому аспекті Лондон залишає позаду великі міста, такі як Нью-Йорк, Сан-Франциско, Москва, Париж тощо,

Столиця Великобританії – не єдине місто в світі під назвою Лондон. У США їх десять, у Канади один, у Франції один. Є навіть астероїд під назвою Лондон. Переконайтеся, що ви знаєте, куди ви йдете наступного разу, коли будете бронювати квитки!

Більше цікавих та неймовірних фактів про країни та міста світу можна дізнатися на офіційному сайті журналу за посиланням – https://discover.in.ua/countries_and_cities/.

Share via