Як Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці «підтримує» місцеву полонію

В той час, як керівництво Республіки Польща підтримує проєвропейські устремління українського народу, дипломатичні установи нашого сусіда забувають про підтримку чисельної польської національності, яка мешкає на Україні. Зокрема, мова йде про діяльність Генерального консульства Республіки Польща в м. Вінниці, яке очолює пан Дамян Цярцінські. Вказана консульська установа Польщі охоплює Вінницький консульський округ, який включає Житомирську, Хмельницьку, Чернівецьку та Вінницьку області.

Одним із завдань функціонування  польських консульських установ за межами Польщі є підтримка закордонної Полонії. Чомусь пан Даміан забуває про вказаний обов’язок перед українцями польського походження. На жаль, в Вінницькому консульському окрузі  вже ввійшло в практику, що Генеральний консул звітується перед МЗС про проведені заходи з нагоди пам’ятних дат та державних свят Польщі, які влаштовуються без жодної підтримки пана Даміана. Не дивлячись на те, що консул на чужих заходах заробляє собі бали перед своїм керівництвом, очолюване ним консульство відмовляється профінансувати культурологічні заходи польських національно-культурних товариств на які МЗС Польщі виділяє кошти.

Гірше всього, що в Вінницькому консульському окрузі, зокрема в м.Житомирі  є факти, коли пан Даміан привселюдно обіцяє виділити кошти на реалізацію проектів, а після їх реалізації відмовляється повертати кошти. Така «підтримка» консульською установою польських товариств в теперішніх складних умовах особливо цинічна. Полонійні структури, які функціонують з членських внесків та у зв’язку з пандемією коронавірусу не мають коштів, щоб навіть оплатити орендовані офіси, вимушені шукати кошти для розрахунку за послуги, які обіцяло надати консульство в м.Вінниці.

Зазначена ситуація з фінансуванням консульством в м.Вінниці проектів польських національних товариств обурює. Невже зазначене консульство пішло шляхом деяких нечесних структур, які перед тим, як надати послуги чи виділити кошти намагаються отримати вигоду.

Як би там не було, після такої «підтримки» окремих полонійних товариств, більшість керівників польських національно-культурних товариств відмовляється співпрацювати з Генеральним консульством Республіки Польща в м.Вінниці та переорієнтовуються на співпрацю з польськими неурядовими структурами, які, якщо обіцяють, то виділяють кошти.

Джерело: 1.zt.ua

Залишити відповідь