Шокуючи дані по роботі благодійного фонду «Серце до Серця»

Насправді українці люблять допомагати один одному у всіляких проблемах, і це тільки позитивно характеризує нашу націю. Прикладом останнього є гуртування молоді, і не тільки, навколо проблеми дитячого цукрового діабету. Протягом травня вся вінницька область спостерігала за роботою 2500 волонтерів, які активно збирали кошти на інсулінові помпи для малечі, хворої на цукровий діабет.

І що, зібрали? Таки зібрали. Мало того, ще не маленьку суму. Акція закінчилась 6 травня грандіозним концертом за участі гурту «ТІК», який, до речі, виступав абсолютно безкоштовно.

Гроші зібрано, і ми вирішили дізнатись суму по всій області. І, маючи досвід останніх років (зі слів самих волонтерів), всі чеки про перерахування коштів на рахунок фонду, на всяк випадок, зберегли. І що ви думаєте? Так як в Україні часто буває, сума не співпала аж на 33 тисячі 415 гривень. Тобто, за загальним підрахунком нам мали озвучити суму 663 тисячі 315 грн., а представили — 629 тисяч 899 грн.

Почали розбиратись, сваритись. У конфлікт втрутилася навіть обласна адміністрація. Після чого нарешті відстояли для Вінницької області заслужену суму на 33, 415 грн. більше. Конфлікт є доречним, адже за ці кошти можна придбати щонайменше 2 інсулінових помпи. Дивимось уважно. Нам не зрозуміло, як банк видає офіційний документ з вологою печаткою, але забуває поміняти основну суму. Тобто сума зібраних коштів Вінницької області збільшилась, всі інші суми не змінні, і навіть не змінилась загальна. А мала б зрости.

Від волонтерів ми почули дуже цікаву фразу — «щось мені це не подобається, починаються якісь «мутки». Таки вони і почались. Волонтерам запропонували з’їздити до Польщі на один із найбільших фестивалів Європи — «Вудсток», який нібито мав пройти і в Україні, але про «ВУДСТОК УКРАЇНА» трохи згодом — це взагалі загадка століття.

Отже, волонтерам, які зібрали в області більше, ніж півмільйона гривень, запропонували заплатити за цю поїздку по 1050 грн. Трохи згодом на електронну пошту кожного надійшов лист про те, що нібито ціна вказана неправильно і потрібно заплатити більше на 300 грн. Представник фонду Серця до Серця у Вінницькій області відреагувала миттєво. На відміну від інших областей, у Вінниці все аж занадто організовано. Тому як тільки назвали початкову суму, люди одразу ж здали необхідні кошти та очікували на поїздку. Так вийшло, що скандал прийняв рамки телефонного характеру, в результаті якого вінничани так нічого і не доплачували, на відміну від решти областей.

Але все це було лише початком тих «муток», про які сказав один із волонтерів. Після приїзду в Польщу люди три дні жили в наметах, ну нібито про це вони були попереджені і мали з собою необхідне спорядження, а от далі стає цікавіше. Подальші заплановані екскурсії не були проплачені, хостели заброньовані лише на половину делегації, про харчування я взагалі згадувати не хочу. А наприкінці поїздки делегацію волонтерів привезли ночувати в конюшню. В реально діючу конюшню. Але попередили: «Ви не хвилюйтесь, коні будуть тільки післязавтра». От тут то коні і почались. Деякі взагалі не витримали такого відношення до себе, і покинули туристичний тур. Одні майже одразу, деякі трохи згодом, а найстійкіші вже останні дні оплачували харчування і ночівлю за свій рахунок. І це все при тому, що за це заплатили гроші. Достукатись до так званого голови наглядової ради фонду «Серце до серця» Єжи Коніка (більш відомого як пан Юрик) було не можливо, а в одній із телефонних розмов він дозволив собі образити нецензурними словами нашого обласного представника.

Ну і добре! Посварилися, нехай так і буде. Але це ще було не все.

«Вудсток Україна» — так мав називатись рок-фест в Україні. Почали готувати його ще у лютому цього року. Вся команда «ТУТ ВСЕ» працювала над цим проектом до певного моменту. Корпорація молода, тому повне фінансування на себе взяти не могла. А фінансування організації фестивалю фондом так і не розпочиналось, що понесло за собою певні наслідки. Ви їх бачите самі — фестиваль не відбувся. І найголовніша причина — відсутність всіх дозвільних документів. Ще раз повторюсь — всіх. Ніякого штормового попередження на Вінницьку область не було, принаймі про це офіційно заявили в МНС України у Вінницькій області. Погода, як ви самі бачили, відмінна. А фестиваль не відбувся. Чому?

Все насправді просто. Гроші на «Вудсток Україна» після розірвання договору з «ТУТ ВСЕ» почались витрачатись з рахунків фонду. А це саме ті гроші, які ми всі з вами збирали на інсулінові помпи. Весь цей захід з «Вудстоком Україна» схожий на пряме відмивання грошей шляхом перерахунку коштів незрозумілим приватним підприємцям за незрозумілі послуги. А тим, хто дійсно вірив у проведення фестивалю і поставив сцену та світлове і звукове обладнання, гроші не віддають.

Ми намагались подивитись на статут фонду, але нам його не надали, ми намагались отримати будь які коментарі, але навіть наші коментарі видаляють із груп у соціальних мережах.

29 серпня вельмишановний Єжи Конік прибув із візитом до офісу вінницької філії фонду «Серця до Серця» і в присутності організаційного комітету, заступника голови Студентського парламенту Вінниччини заявив, що ніхто нічого пояснювати не буде, і в кінці галасливої зустрічі взагалі заявив що ЙОМУ студенти не потрібні. Терпіти таке ставлення неможливо, це відверта образа в обличчя всій Вінницькій області. Адже враження одне — всі робимо гарну благодійну справу, а насправді працюємо на незрозумілого поляка, який вирішив, що фонд це його власність, і як він захоче, так і буде розподіляти кошти. Зі слів обласного представника фонду у Вінницькій області зрозуміло, що на сьогоднішній день ми маємо отримати велику кількість інсулінових помп, і ми їх отримаємо. Мало того, ми ще й купимо їх за тією ціною, що буда найвигіднішою для нас, а не для Єжи Коніка. Ми вже розпочали пошук найнижчих цін, і будемо ставити всіх перед фактом.

Дивлячись з іншої сторони, мені, як автору цієї цікавої історії, хотілось підкреслити одне. Віриш, довіряєш — а виходить як завжди. Давайте якомога швидше отримаємо інсулінові помпи і роздамо їх дітям. Тому просимо допомогу у обласної адміністрації посприяти та прискорити цей процес.

Залишайте свої коментарі та думки з цього приводу, можливо, хтось знає ще щось, чого не знаємо ми.

Стаття написана не одним автором. Але відповідальність за публікацію даної статті несе керівництво корпорації «ТУТ ВСЕ».

ТУТ ВСЕДобавить комментарийВсе последние новости Украины сегодня и новости дня в мире на News UA