Нові службові автомобілі, комп’ютери та літак для лікарів.

Сьогодні у Вінниці відбулась прес-конференція присвячена реформуванню галузі охорони здоров’я у Вінницькій області. У програмі економічних реформ на 2010-2014 роки було передбачено провести певні зміни в області медицини. Заплановано розмежувати первинний, вторинний і третинний рівні медичної допомоги, задля цього на території області створені центри допомоги.

Були виділені кошти для проведення змін, за рахунок чого створено 35 центрів первинної медико-санітарної допомоги, 8 розташовані у місті, а решта — у сільських регіонах.

— Під час проведення реформи заклади для надання медичної допомоги не були закриті, навпаки, створені додаткові пункти для прийому людей — прокоментувала Діденко Лідія Олексіївна, начальник управління охорони здоров’я у Вінницькій області. Варто зазначити, що заробітна плата медпрацівників зросла. На даний час вона становить від 3, 5 до 7 тис. грн.

Будуть заключені угоди із випускниками Вінницького національного медичного університету, для їх подальшого працевлаштування.

— Що дає нам реформа? Ремонт у лікарнях, можливість самостійно вибрати лікаря, а також кращі умови для надання послуг — наголошує Лідія Олексіївна. У Вінницькій області передбачено 40 реанімобілів, гвинтокрил і літак — для надання екстреної допомоги. Зараз у наявності 12, але і ця невелика кількість уже врятувала немало життів.

Для лікарів будуть закуплені службові автомобілі та комп’ютери. Також із вересня стартує новий проект стосовно відшкодування коштів за придбання ліків за рецептом. Знижка становитиме від 30%.

Людина, що звернулась у лікарню, може підписати договір із сімейним лікарем, який буде надавати послуги. Також не становитиме проблеми лікування за межами власного району. У випадку, якщо людина проживає ближче до сусіднього райцентру.

Сніжана Нагорна

ТУТ ВСЕ

Новини ВінниціДобавить комментарийВсе последние новости Украины сегодня и новости дня в мире на News UA