Кожна п’ята автопригода стається за вини пішоходів

Державтоінспекцію Вінниччини особливо непокоїть кількість дорожньо-транспортних пригод, учасниками яких є пішоходи. Кожна третя аварія стається за їхньої участі, кожний третій загиблий на дорозі – це пішохід.

Впродовж 11 місяців поточного року пішоходи стали учасниками 162 автопригод, в яких 45 людей загинуло, а 135 — травмовані.

За вини пішоходів стається кожна п’ята автопригода. За цей період на дорогах області з вини пішоходів сталися 55 аварії, в яких 19 людей загинули, а 40 — травмовані. Особливо збільшується кількість ДТП в осінньо-зимовий період. Це пов’язано з тим, що у темну пору доби пішоходи стають непомітними на дорогах, а коли дорога слизька, водії не мають можливості швидко загальмувати та уникнути наїзду на людину.

Аварій за участю пішоходів могло б бути значно менше, якби громадяни дотримувалися елементарних правил власної безпеки і не порушували правила дорожнього руху. Адже, основними причинами, при яких пішоходи стають жертвами доріг є: перехід проїзної частини у невстановленому місці, неочікуваний вихід на дорогу, перехід на заборонений сигнал світлофора та перебування у нетверезому стані.

ДАІ нагадує! Виходячи з дому, ви стаєте рівноцінним учасником дорожнього руху – пішоходом. Ви повинні дотримуватись прав та обов’язків пішоходів.

Не забувайте, що переходити проїзну частину потрібно лише у встановлених на то місцях: пішохідних переходах. Правила категорично забороняють раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі і на пішохідний перехід. Перед виходом на проїзну частину, перш за все, впевніться у відсутності небезпеки для себе та інших учасників дорожнього руху. У темну пору доби, уникайте руху по неосвітлених ділянках дороги, одягайте одяг із світловідбивними елементами.

Пам’ятайте, що дотримання правил дорожнього руху допоможе вам уникнути автопригод та інших неприємностей на дорозі!

Служба профілактичної роботи УДАІ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *