Два тижні транспортної реформи у Вінниці

Чиновники обіцяють оперативно реагувати на повідомлення про проблеми з транспортним сполученням і вже проводять моніторинг. Але городянам від цього не легше. Забиті тролейбуси – новий-старий тренд громадського транспорту
Вінничани скаржаться на недостатню кількість транспорту, на те, що дорога займає більше часу і на проблеми з добиранням додому в вечірній час. А у мешканців мікрорайону Вишенька навіть з’явилася нова прикмета: спіймаєш вранці маршрутку – день пройде вдало.
Маршрутка — на щастя 
— Спасибі вам велике, що на маршруті №35 залишили кілька маршруток, — пише вінничанка Настя міському голові на одному з вінницьких сайтів. — Тепер, якщо ти вранці зловиш маршрутку — це точно знак удачі. Тоді добираєшся на роботу (з кінцевої Вишеньки до Муніципального) за 20 хвилин.
Також вона просить додати тролейбусів на маршрут №15. Хоча б уранці.
«Поміститися» у громадський транспорт вранці для багатьох вінничан – справді проблема. Особливо якщо цей транспорт – тролейбус на Вишеньці чи маршрутка, яка прямує з Київської на Барське шосе. З 8.00 до 8.10 ранку останні забиті під зав’язку вже на зупинці Грибоєдова. З тролейбусами в цьому районі ситуація виявилась кращою. Принаймні, у вівторок, шостого березня. Але, як кажуть у прес-службі міськради, у вівторок вулиця Київська, навпаки, була проблемним районом.
— Ситуація змінюється щодня: сьогодні надходять повідомлення про проблеми в одному мікрорайоні, завтра — в іншому, — каже директор департаменту енергетики, транспорту і зв’язку міськради Олексій Пидоченко. – Але ми постійно моніторимо ситуацію. 

Забиті тролейбуси
За результатами ж власного міні-моніторингу «20 хвилин», у середу близько 8.30 ранку сісти в тролейбус на зупинці Шевченка (на вул. Келецькій) було практично неможливо. Тролейбуси в цей час проходили забиті – люди ледь поміщались на підніжках. Зате трамвай №6 пройшов більш-менш вільний, а на «Урожаї» навіть з’явилися вільні «сидячі» місця.
Хоча в мерії й обіцяють швидко реагувати на ситуацію з транспортом і вживати заходів за результатами моніторингу, але в ТТУ додають: якщо резерв по трамваях є, то з «зайвими» тролейбусами складніше.
Зате, як повідомили у прес-службі міськради, уже поставлене питання про модернізацію тролейбусного парку. Мова йде про обігрів і оновлення м’яких сидінь. Проте це все — питання часу.
— Зараз наші тролейбуси — це із серії «привіт, простуда і цистит», — коментує одна з вінничанок на сайті поїздки на цьому виді транспорту. — Холодно. Поки доїдеш з Київської на кінцеву Вишеньки — ноги відмерзають.
А от мешканцям Тяжилова — хоч би якісь тролейбуси, головне, щоб побільше.
— Цілком підтримую реорганізацію громадського транспорту в місті! Одне прохання — додайте кілька тролейбусів або автобусів до вулиць Чехова та Лугової, — пише меру вінничанка Наталія Драчук. — Зранку добиратися на роботу дуже важко — їдемо у надто переповнених тролейбусах. Особливо складно у понеділок, коли приїздить велика кількість людей на роботу та навчання з районів Вінницької області. А ввечері, з 17.30 до 18.30, інтервал руху у тому ж напрямку досить великий і знову тиснява, тоді як на залізничний вокзал тролейбуси їдуть напівпорожніми.

 

Розклад руху
Серед інших повідомлень: мешканці цього мікрорайону просять продовжити маршрут тролейбуса №12 «Аграрний – вул. Чехова» до вулиці Лугової і внести ясність у розклад руху тролейбуса №4 («Вишенька — Лугова»). Зокрема, щодо інтервалів його руху та до якого часу він працює. «Часові» запитання виникають і в інших городян.
— Я працюю на Вишеньці, живу на Фрунзе, — читаємо в смс-повідомленні, яке надійшло в редакцію. — Обіцяли, що тролейбуси ходитимуть допізна, а маршрут працює тільки до 19.20. Чим діставатися додому?
Точніше, якщо вірити сайту вінницького трамвая, останні рейси тролейбуса №15 припадають на 19.10 і 19.35.
Судячи з усього, цей маршрут не потрапив під подовжений графік роботи. Після 23.00 скористатись можна такими маршрутами тролейбусів: №№ 10, 3, 5, 6, 7, 11.
(Дані з сайту http://depo.vn.ua/content/raspisanie-dvizheniya-trolleibusov)
Щодо трамваїв, то з 23.26 до 23.32 відправляються в депо маршрути №№ 1, 4 і 6. А «двійка» і «п’ятірка» — о 19.25 і 20.26 відповідно.

 

Добавить комментарий