Як ФОПи накопичуватимуть собі на пенсію: став відомий механізм

У Міністерстві соціальної політики України роз’яснили механізм накопичувальних пенсій для фізичних осіб-підприємців.

 

Про це в інтерв’ю «Фактам» повідомила голова відомства Марина Лазебна.

Міністр зазначила, що для ФОПів буде добровільна програма. Вони зараз платять у солідарну систему та платитимуть у накопичувальну.

«У нас сьогодні приблизно 10 млн найманих працівників і близько 2 млн — це ФОПи, які платять самі за себе. І майже 10 мільйонів пенсіонерів. Тому, враховуючи погану демографічну ситуацію, нам потрібно розуміти, що гідні пенсії можливі, лише якщо люди будуть мати власні пенсійні накопичення на додаток до державної солідарної пенсії« , — заявила Лазебна.

За словами чиновниці, зараз Мінсоцполітики разом із Мінфіном централізує на базі Єдиного соціального реєстру всю «соціальну» інформацію з більш як десяти різних джерел. Це велика система, де зібрані дані близько 27 мільйонів осіб — у цьому реєстрі буде також інформація про обов’язкові пенсійні накопичення.

«Держава в одному місці буде бачити всю «пенсійну історію» людини як в солідарній, так і в накопичувальній системі, захищатиме цю інформацію та пенсійні права людини, незалежно від того, де зберігаються її пенсійні накопичення.«, — зазначає Лазебна.

Також міністр наголосила, що для запуску другого рівня не потрібно створювати додаткових установ, витрачати на це кошти платників податків.

«Ми вже передбачили необхідний функціонал у Єдиному соціальному реєстрі — через особистий кабінет у Єдиному соціальному реєстрі людина зможе здійснити вибір фонду для своїх накопичень», — наголосила Лазебна.

EN RU UK