Хто може отримувати пенсію у Євросоюзі

Розраховувати на отримання пенсії у Євросоюзі можуть ті громадяни України, які працювали у цих країнах  офіційно і працедавець сплачував за них податки до пенсійного фонду. Крім того, існує декілька варіантів оформлення таких пенсій.

Працюючі за кордоном українці мають право на отримання пенсії на батьківщині і мати також іноземні пенсії. Відповідні договори Україна уклала з 20 країнами світу.

Якщо громадянин України працював у таких країнах як Румунія, Угорщина, Монголія, Молдова, Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Таджикистан, Туркменістан, Киргизстан, Узбекистан, Грузія, Азербайджан, його страховий стаж за кордоном може бути врахований як стаж в Україні.

Якщо громадянин України офіційно пропрацював і в Україні, і за кордоном, сума його пенсії може складатися із сукупності двох виплат: частину буде нараховувати Україна, а частину  закордонна держава. За умови, що нею буде  Болгарія, Латвія, Естонія, Литва, Словаччина, Чехія, Португалія, Іспанія або Польща, з якими Україна затвердила такий принцип виплат пенсій.