Вітренко назвав умови, за яких може бути знижена ціна на газ

Новий глава «НАК Нафтогаз України» Юрій Вітренко розповів про шляхи зниження ціни на газ в Україні. Таким чином він відреагував на заклик уряду знизити тарифи для населення.

Відповідну заяву Вітренко зробив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, спільно з керівництвом «Укргазвидобування» будуть опрацьовані як можливості збільшення видобутку, так і, відповідно, розвитку ринку. Це має призвести до зниження ціни.

«Укргазвидобування» має більше видобувати і, відповідно, більше давати на ринок — на прозорих умовах, рівних для всіх. Має бути рівний доступ до власного ресурсу видобутку, щоб ніхто не міг звинуватити «Нафтогаз» у монополізмі, щоб діяли чесні правила гри, однакові для всіх», — пояснив Вітренко.

Ще одна можливість для зниження ціни він називає тиск «Нафтогазу» на «Газпром».

«Ми не збираємося відновлювати прямі закупівлі газу в Росії — мова не про це, а про те, що газ, який Україна купує у європейських компаній, буде дешевшим», — сказав Вітренко.

Інша ініціатива, яку почали ще в міністерстві, — це діджиталізація, яка «допоможе зрозуміти, скільки люди платять за газ, яка в них спроможність, та забезпечить легкий механізм адресної допомоги тим, хто її потребує».

EN RU UK