Вища стипендія та більше податків: які нововведення чекають на українців у 2022 році (Відео)

У новому 2022 році українців чекає багато нововведень — з 1 січня зросте розмір соцвиплат. Низка нововведень чекає і на ФОПів — касові апарати, запровадження яких тривалий час відтерміновували, тепер будуть обов’язковими, але не для всіх.

 

У 2022-му тричі підвищуватимуть розмір прожиткового мінімуму — з 1 січня, влітку та в кінці року. Так вже від завтра для працездатних він становитиме 2 481 гривню.

Зросте з наступного року і стипендія для українських студентів. Для тих, хто вчиться у виші вона становитиме 2 тисячі гривень. Підвищена — на 550 гривень більше.

Оскільки мінімальна заробітна плата зросте до позначки 6 500 гривень, зміняться і розміри виплат для фізичних осіб-підприємців. Ставка нарахування єдиного соціального внеску становить 22%. Тому його мінімальний розмір з 1 січня буде 1 430. Та це — не єдине нововведення для ФОпів.

З 1 січня касові апарати повинні бути у ресторанах, кафе, турагенціях, готелях та навіть магазинах секонд-хенду. Вони не потрібні підприємцям, які не мають найманих працівників, займаються роздрібною торгівлею за готівку на ринках, або тим, хто працює за моделлю бізнесу B2B.

Також з 1 січня набирає чинності і так званий закон про податок на Google. Згідно з документом, онлайн-послуги, які компанії-нерезиденти надають українським користувачам, оподатковуються на додану вартість у розмірі 20%. Тож компанія Amazon розіслала українським некомерційним користувачам повідомлення про додаткові стягнення.

Поділіться
EN RU UK