Військовий облік для жінок: чи ставитимуть на облік матерів

В Україні на військовий облік зобов’язані ставати навіть жінки, у яких є малолітні діти. Проте у Збройних силах розповіли про певні нюанси у разі оголошення воєнного стану.

Роз`яснення положень наказу Міністерства оборони щодо військового обліку для жінок зробили у Командуванні Сухопутних військ ЗСУ.

Зазначається, що жінки, які мають неповнолітніх дітей, мають перебувати на обліку, проте в разі оголошення в Україні воєнного стану, коли військовозобов’язані повинні будуть приєднатися до захисту країни — це їх не стосуватиметься.

Як відомо, 17 грудня поточного року набрав чинності наказ Міноборони, де затверджено список галузей та професій, за якими працюючі жінки повинні ставати на військовий облік. Раніше жінки деяких професій теж мали перебувати на військовому обліку, однак зараз перелік суттєво розширили. Йдеться про 35 спеціальностей та більше сотні професій. Це стосується жінок 18-60 років, які придатні до несення військової служби. Якщо жінки не захочуть цього робити, їм загрожуватиме штраф.

Поділіться
EN RU UK