Відсторонення від занять не щепленої за віком дитини законне, — Верховний суд

Відсторонення від занять у школі не щепленої за віком дитини є законним і забезпечує безпеку всіх учнів. До такого висновку прийшов Верховний суд.

«Верховний суд… залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не прищепленої за віком», — свідчить повідомлення.

Підкреслюється, що згідно зі ст. 53 закону «Про освіту» «здобувачі освіти мають право на безпечні і нешкідливі умови навчання, змісту і праці, а також зобов’язані відповідально і дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, навколишнього середовища».

Верховний суд звертає увагу, що закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині. Однак у цій справі індивідуальне право відмовитися від щеплення «протиставляється загальному праву суспільства, інших батьків і їх дітей».

«Право дитини позивача на освіту в шкільному навчальному закладі було тимчасово обмежене через громадські інтереси», — заявили в суді.

Відзначається, що право дитини на отримання освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати навчальний заклад при відсутності щеплень, встановлені альтернативні способи здобуття освіти та продовження навчання, зокрема в навчальному закладі.

EN RU UK