Велика ревізія субсидій: хто і навіщо буде перевіряти одержувачів соцдопомоги

У Міністерстві соціальної політики вирішили зайнятися жорстким контролем одержувачів соціальної допомоги. Для цього розробили спеціальний проект-постанову. Згідно з ним, соціальні служби зможуть навідуватися до українських громадян «в гості» з перевірками. При цьому уповноважені особи будуть оцінювати, на скільки справедливо розподіляється державна допомога. В окремих випадках, субсидію зможуть навіть скасувати.

У чому полягає нововведення від Кабміну та навіщо воно потрібне, раніше розібрався портал «Апостроф».

Що придумали в уряді

Відповідно до проекту постанови, перевіряти одержувачів пільг будуть співробітники Нацсоцслужби. Але не прямо. Нацсоцслужба буде проводити планові та позапланові перевірки «об’єктів державного контролю», тобто юросіб, які призначають і виплачують соціальну допомогу. Наприклад, районні управління соцзабезпечення. А ось вже в рамках перевірок об’єктів державного контролю Нацсоцслужба отримає право наносити візити безпосередньо до одержувачів піль

Візити в гості до одержувачів соцдопомоги можуть здійснюватися спільно з представниками територіальної громади. В ході візитів перевіряючі Нацсоцслужби зможуть опитувати членів сім’ї, родичів і «інших осіб».

При цьому, якщо не пустити перевіряючих додому, виплата пільг буде зупинена.

Навіщо все це потрібно

Для «перевірки повноти та достовірності поданих одержувачами соціальної підтримки відомостей, які впливають на встановлення права отримання соціальної підтримки та визначення її розміру«, — значиться в тексті проекту постанови.

Простіше кажучи, уряд вирішив провести велику ревізію одержувачів соцдопомоги та з’ясувати, наскільки справедливо вона надається.

EN RU UK