Українська влада змінить ставки акцизів заради стабілізації цін на бензин

 

Уряд України, що прагне утримати зростання цін на паливо і не допустити занадто високої інфляції, в середу запропонував парламенту прийняти закон, що погоджує величину ставки акцизного збору на нафтопродукти з котируваннями нафти на світових біржах.

За даними уряду, з початку року ціни на нафту зросли 14 відсотків, що призвело до подорожчання нафтопродуктів в українському роздробі на 4,6-5,8 відсотка в залежності від виду пального.

Законопроект, розміщений на сайті уряду, передбачає введення коригуючого коефіцієнта, який буде розраховуватися кожні 10 днів виходячи з котирувань ф’ючерсів на північноморську еталонний сорт Brent на біржі ICE.

При ціні на нафту від $ 105 до $ 125 за барель коригуюча сума не застосовується. У разі якщо ціна на нафту нижче $ 125 коригуюча сума додається до базової ставки, якщо вище – віднімається.

Базова ставка акцизного збору до кінця 2012 року встановлюється на рівні 198 євро за 1 тонну.

«Застосування коригуючої суми до базових ставок акцизного податку на нафтопродукти дозволить забезпечити збереження роздрібний цін на моторне паливо на стабільному рівні», – йдеться в пояснювальній записці до проекту закону.

Україна в 2011 році вже вдавалася до практики тимчасового зниження розміру акцизу на паливо, прагнучи стабілізувати ціни на пальне.
Нагадаємо, 5 квітня Кабмін в цілому схвалив рішення ввести плаваючу ставку акцизного збору з нафтопродуктів. За словами заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Макухи, законопроект схвалений урядом, але вимагає незначного доопрацювання. При цьому експерти вважають, що зниження акцизів на паливо є єдиним і оперативним способом стабілізації цін на українському ринку, яке можна зробити без шкоди для державного бюджету.

По материалам: korrespondent.net

Залишити відповідь

Share via