У Львові домагаються закриття генконсульства РФ

Представники Народного руху України (НРУ) звинуватили генконсульство РФ у Львові у причетності до фінансування і координації терористичних груп, а також у поширенні спотвореної інфоромації про перебіг україсько-російської війни. На цій підставі рухівці вимагають у вищого керівництва України припинити діяльність генконсульства РФ у Львові.

У заяві проводу Львівської міської організації НРУ, опублікованій 21 січня на партійному сайті, йдеться про необхідність закрити генконсульство РФ у Львові з огляду на ймовірну причетність російських дипломатів до діяльності терористичного угруповання (т. зв. «Загін імені Кузнєцова»), члені якого СБУ затримала за підозрою у підготовці терактів у Львові і яких пізніше обміняли в ДНР на полонених українських вояків.

«Наприкінці минулого року СБУ вислала до Росії кількох дипломатів, які працювали у Генеральному консульстві Російської Федерації у Львові. Основна причина — працівники російського генконсульства координували дії диверсійно-розвідувальної групи «Загін імені Кузнєцова», — сказано у заяві.

Посилаючись на публікації у ЗМІ, рухівці також вказують на факти фінансування генконсульством РФ діяльності антиукраїнських організацій і публікації насайті генконсульства «брехливої інформаці] про російсько-українську війну у стилі сумнозвісного Кісєльова».

«Президент України, найвищі державні посадовці неодноразово відзначали, що в Україні триває фактична війна з Російською Федерацією. Також, неспростовним є факт окупації цією країною частини Української території в Криму. З огляду на це, недопустимою є діяльність офіційного представництва країни, терористичні війська якої сьогодні вбивають українських громадян. Будівля та територія, де розміщене консульство сьогодні охороняється українським законодавством та львівськими правоохоронцями, що є абсурдом та неподобством в сучасній українській дійсності, – йдеться у заяві НРУ. – Відтак, зважаючи на вищенаведене, а також, керуючись Конституцією України, звертаємось до Президента України, Уряду України та Міністерства закордонних справ України вжити необхідні заходи з метою негайного закриття Генерального консульства РФ у Львові».

По матеріалам zaxid.net