СБУ затримала прокурора, який пропонував підслідному військовослужбовцю за хабара уникнути тюремного строку

Служба безпеки ліквідувала схему «поборів» за уникнення кримінальної відповідальності за вчинення тяжких злочинів на Миколаївщині.

На одержанні неправомірної вигоди затримано керівника одного з міських відділів Миколаївської окружної прокуратури, який дислокується у прифронтовому районі області.

В умовах повномасштабної агресії рф він налагодив механізм «обходу» норм закону і правосуддя для учасників кримінальних проваджень.

За гроші посадовець обіцяв чинному військовослужбовцю, який є підслідним у провадженні за скоєння ДТП, «вирішити питання», щоб уникнути реального строку ув’язнення. У разі доведення вини підозрюваному загрожувало від 3 до 8 років позбавлення волі.

Співробітники СБУ затримали фігуранта «на гарячому» під час отримання неправомірної вигоди.

Наразі йому повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
  • ч. 1 ст. 190 (шахрайство);
  • ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі);
  • а також ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Триває досудове розслідування для встановлення і притягнення до відповідальності інших осіб, ймовірно причетних до схеми.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.