СБУ встановила, що теракт у Волновасі здійснили за прямою вказівкою керівництва ДНР

Як повідомляє офіційний портал СБУ, теракт у Волновасі був спланований керівництвом терористичної організації «ДНР» та вчинений за їхньої прямої вказівки, – наголосив голова СБУ Валентин Наливайченко під час спільного брифінгу у Генеральній прокуратурі України.

Як встановлено слідством, 13 січня ц.р. о 14 годині 25 хвилин  по пункту пропуску, на якому знаходився автобус Златоустівка-Донецьк з 40 мирними громадянами, терористи випустили 88 некерованих снарядів з реактивних артилерійських систем БМ 21 «Град». Один із цих снарядів, запущених з підконтрольної терористам території, вибухнув в 12 метрах від одного з автобусів з людьми. Внаслідок теракту 10 осіб загинуло на місці, двоє померли в лікарні. Загалом в медзаклади було доставлено 20 поранених пасажирів — переважно пенсіонерів, які їхали отримувати пенсію, та студентів. Серед загиблих — 7 жінок, наймолодшій дівчині 24 роки.

Ватажкам терористів було добре відомо, що на цій трасі здійснюються регулярні пасажирські рейси, а у цей час знаходитиметься декілька пасажирських автобусів та інших транспортних засобів мирних громадян, які їхали в Донецьк. «Артобстріл був здійснений терористами цілеспрямовано, злочинно», – підкреслив голова СБУ.

Трагедія у Волновасі  – це непоодинокий випадок, терористи перейшли до цинічних артобстрілів мирного населення з метою його залякування. Свідченням цього є й сьогоднішній теракт у Дебальцевому. «Терористи зухвало дають команди по телефону обстрілювати мирне населення», – сказав він.

СБУ документує усі злочини і тих, хто їх скоює. Усі будуть притягнуті до відповідальності.

«Терористична організація «ДНР» та її ватажки – усі мають ім’я та прізвища. Більше тисячі осіб встановлено – нам відомі їхні «посади», напрямки діяльності. Їхні злочини задокументовані у матеріалах проваджень по терористичних актах, вчинених терористичними організаціями», – наголосив він.

Досудове слідство по теракту у Волновасі триває. Працює спеціальна слідча група, яка в координації з іншими правоохоронними органами досліджує всі обставини вчинення теракту.

За результатами вибухово-технічних, хімічних, трасологічних, судово-медичних експертиз вже встановлено тип застосованих терористами боєприпасів — це 122-міліметрові некеровані реактивні осколочно-фугасні снаряди М21 ОФ (9М22У), які призначені для знищення живої силі противника на неброньованій техніці. Вони споряджуються вибуховою речовиною – 10 кілограм у тротиловому еквіваленті. Під час дослідження вилучених на місці події фрагментів снарядів відновлено їхнє маркування, що дозволяє ідентифікувати виробника, номер партії, дату випуску та військову частину, до якої їх було поставлено.

Також експертами по напрямках та кутах входження снарядів у ґрунт точно встановлено відстань – 19 кілометрів, та місце, з якого вівся обстріл — район північно-східної околиці міста Докучаєвська. Обстріл вівся не менше як з трьох установок «Град».