СБУ оголосила Шарію підозру у держзраді

Анатолію Шарію повідомили про підозру в державній зраді. Також його підозрюють у порушення рівноправності громадян з різними ознаками.

Спецслужба вважає, що Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері.

«Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур», — заявили в СБУ.

СБУ встановила, що в інтерв’ю та виступах Шарія присутні факти його підривної діяльності проти України.

«Починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій», — пояснили в спецслужбі.

Шарія звинувачують в дискредитації української державної політики, умисному та цілеспрямованому поширенні маніпулятивної, викривленої інформації щодо урядових ініціатив та подій на Донбасі.

«Метою було — загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів», — наголосили в СБУ.

Діяльність Шарія, як говорять в СБУ, використовували російські телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК («Россия 24» та «Россия 1»), телеканал Міністерства оборони Росії «Звезда» та інші російські ЗМІ.

Слідство також взяло до уваги неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності Шарія на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів на російських ЗМІ.

Зараз СБУ встановлює всіх інших осіб, які сприяли або можуть бути причетними до незаконної діяльності Шарія.

EN RU UK