Російські війська зупинить лише потужний кордон – депутат від «УДАРу»

 KOS_8808Натиск російських військ і намагання повністю дестабілізувати ситуацію на Донбасі продовжаться, якщо Україна не забезпечить ефективну систему контролю державного кордону із Російською Федерацією. Про це у коментарі журналістам заявив народний депутат України із фракції «УДАР» Артур Палатний.

«Атаки російських військових зупинить лише потужний кордон з можливістю його патрулювання та спільного контролю під егідою спостерігачів ОБСЄ. Саме через «дірявий» кордон Росія доставляє бойовикам у зоні АТО важке озброєння і техніку, що дає їм змогу продовжувати обстріли позицій українських військових. Тому нашим першочерговим завданням є залучення моніторингової місії ОБСЄ та міжнародних спостерігачів до процесу налагодження контролю за російсько-українським кордоном і сприяння таким чином деескалації конфлікту на Сході України», — зазначив він.

Окрім того, за словами Палатного, необхідно скоординувати у цьому напрямку діяльність таких відомств, як Держприкордонслужба, Міноборони, Держслужба з надзвичайних ситуацій, а Кабмін у свою чергу повинен слідкувати за діяльністю відповідних робочих группри Донецькій та Луганській ОДА щодо оснащення проблемних ділянок кордону, особливо у місцях розташування газопроводу і поселень поблизу кордону.

Також народний депутатнаголосив, що фракція«УДАР»пропонуєВерховній Раді терміновоприйняти нову редакцію Державної цільової програми «Облаштування та реконструкції державного кордону», розширивши компонент будівництва інженерних споруд та збільшивши відповідні видатки в Держбюджеті. При цьому значну частину програми можна профінансувати за рахунок благодійних внесків та залучення соціально відповідального бізнесу.

Добавить комментарий