Різке подорожчання цигарок: коли зміниться ціна

У 2023-му році в рамках щорічного перегляду акцизу на тютюнові вироби в Україні будуть підняті ціни на цигарки.

Згідно Податковому кодексу України, з 1 січня 2023 року в Україні були змінені розміри деяких ставок податків і порядок нарахування деяких податкових зобов’язань.

Зокрема, на 20% збільшуються специфічні ставки акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів (п.17 підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” ПКУ).

Передбачено поступове підвищення ставок з 2021 по 2025 рік (щорічно на 20 відсотків).

Як уточнює , відповідно вартість пачки цигарок значно зросте. Пачка найдешевших цигарок подорожчає мінімум до 70 грн. Середня пачка цигарок подорожчає на 10 грн. За цигарки середнього класу доведеться платити на 14 грн більше. В результаті цигарки середнього цінового сегмента коштуватимуть близько 84 грн за пачку, а преміум – понад 92 грн.

Однак як зазначається в матеріалі, зараз курці не відчувають подорожчання. Річ у тім, що традиційно наприкінці року виробники і розповсюджувачі роблять накопичення продукції, щоб встигнути запастися більш дешевим товаром. У лютому-березні запаси повністю вичерпаються, а ціни на цигарки злетять.

Очікується, що в 2025-му акциз коштуватиме 90 євро за тисячу штук, а пачка найдешевших цигарок подорожчає до 101 грн.