Рейди поліції контролюватимуть карантин: що перевірятимуть

В Україні складна епідеміологічна ситуація через штам коронавірусу «Дельта». Він наразі зареєстрований у кожній області України і ситуація доволі швидко погіршується.

Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, повідомляє прес-службу МОЗ.

Станом на 12 жовтня 16 регіонів знаходяться на «помаранчевому» рівні, і це є зоною посиленого контролю, зазначив Кузін.

За його словами, важливий дієвий контроль:

  • за дотриманням маскового режиму,
  • за умовами перевезень,
  • за роботою закладів громадського харчування та розважальними закладами.

«Відтак необхідно напрацювати механізми, порядок взаємодії, враховуючи кількість санітарних лікарів, працівників Держспоживслужби та Національної поліції України, які будуть залучені у ці процеси. Крім того, ми маємо чітко розуміти відповідальних осіб», — заявив голова Нацполіції Ігор Клименко.

Відповідальних осіб він вважає:

  • керівників автотранспортних підприємств або фірм, які здійснюють перевезення громадян,
  • організаторів спортивних заходів.

За його словами, критичним моментом є діяльність розважальних закладів, у тому числі нічних клубів, ринків, закладів громадського харчування.

«Уряд, розуміючи, що бізнес, який платить громадянам заробітну плату та наповнює бюджет держави, має працювати, встановив можливість їхньої роботи навіть у «червоній» зоні. Обов’язковою умовою такої роботи є також підтвердження клієнтами та персоналом своєї COVID-безпечності», — сказав Ігор Клименко.

Національна поліція вже встановила на планшети поліцейських відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код з міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію.

«Ми продовжимо роботу спільних рейдових груп співробітників Держпродспоживслужб та поліції щодо перевірки закладів громадського харчування, розважальних центрів, торгівельних центрів та магазинів», — сказала голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька.

EN RU UK