Чи буде ще одне підвищення пенсійного віку в Україні?

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів нардеп Галина Третьякова пояснила, чому в Україні необхідно підвищувати пенсійний вік.

За словами Галини Третьякової, підвищення пенсійного віку українців є невідворотним процесом. Зараз в Україні у 60 років на пенсію виходять ті, кому вистачає страхового стажу. Але ще є багато людей, які через різні обставини змушені були працювали нелегально.

Мобільні оператори України перейдуть на європейські норми: що зміниться для абонентів

Від них не надходили внески до Пенсійного фонду і, тепер, відпрацювавши кілька десятиліть, вони не мають необхідного страхового стажу для виходу на пенсію. Тому у 63 роки стають пенсіонерами ті люди, яким бракує кількох років для отримання пенсії. У 65 — ті, у кого є хоча б мінімальний страховий стаж (15 років).

​​Нагорный Карабах. 7-й день столкновений (Карта)

Крім того, зараз кожен п’ятий житель нашої країни має вік від 60 років і вище, а через кілька десятиліть таких людей буде ще більше. Ми стаємо нацією людей похилого віку. Тому підвищення пенсійного віку — невідворотне. До того ж, у більшості країн пенсійний вік набагато вищий.