Чи буде ще одне підвищення пенсійного віку в Україні?

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів нардеп Галина Третьякова пояснила, чому в Україні необхідно підвищувати пенсійний вік.

За словами Галини Третьякової, підвищення пенсійного віку українців є невідворотним процесом. Зараз в Україні у 60 років на пенсію виходять ті, кому вистачає страхового стажу. Але ще є багато людей, які через різні обставини змушені були працювали нелегально.

Від них не надходили внески до Пенсійного фонду і, тепер, відпрацювавши кілька десятиліть, вони не мають необхідного страхового стажу для виходу на пенсію. Тому у 63 роки стають пенсіонерами ті люди, яким бракує кількох років для отримання пенсії. У 65 – ті, у кого є хоча б мінімальний страховий стаж (15 років).

Крім того, зараз кожен п’ятий житель нашої країни має вік від 60 років і вище, а через кілька десятиліть таких людей буде ще більше. Ми стаємо нацією людей похилого віку. Тому підвищення пенсійного віку – невідворотне. До того ж, у більшості країн пенсійний вік набагато вищий.

 

Share via