Президент про покращення умов роботи педагогів

У першу неділю жовтня в Україні вже понад 25 років святкують День учителя. Президент України повідомив, як хоче покращити життя педагогів.

Президент Володимир Зеленський 3 жовтня 2020 року після наради  із вчителями і керівниками найкращих навчальних закладів України, поставив завдання уряду щодо покращення не лише фінансового забезпечення працівників закладів освіти, а й умов їхньої праці.

Окрім цього, Зеленський окремо порушив питання страхування вчителів та учнів: “”Питання, яке піднімається, – це застрахувати всіх. Ми ж бачимо статистику і бачимо, що вчителі – в групі ризику. Треба подумати над страхуванням для них, щоб вони розуміли, що ми піклуємося про них, відчували себе в безпеці”. Також йшлося про збільшення заробітних плат.

Всесвітній день вчителя відзначається 5 жовтня – саме в цей день у 1966 році відбулася конференція ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці, на якій було прийнято перший документ, що визначав умови праці вчителів. В Україні дату святкування встановлено Наказом Президента від 11 вересня 1994 року.

Традиційно у цей день в Україні вітають не тільки вчителів у школах, але й педагогів, які працюють в дитячих садках, профтехучилищах, коледжах і у вищих навчальних закладах. Цікавим є запровадження у школах України Дня самоврядування, коли старшокласники виконують функції вчителів.