Проблему вирубки карпатських лісів показали в яскравому відео

Український гурт Рокаш показав відео з неймовірними краєвидами, у якому висвітлено проблему вирубки лісів у Карпатах. Саундтреком стала найвідоміша закарпатська пісня минулих років «Верховино, мати моя».

Неймовірної краси відео можна дивитися в YouTube.

Зауважимо, що пісня «Верховино, мати моя» 50 років тому була шлягером, відомим далеко за межами України, а її автор Михайло Машкін — суперзіркою свого часу. Саме ця композиція стала візитівкою краю.

У новому музичному прочитанні і у супроводі проникливого відео життєствердний радянський текст пісні набув філософського забарвлення, адже «щасливе майбуття», про яке писав Машкін — це наше сьогодення. І воно не аж таке «щасливе», особливо з огляду на екстенсивне незаконне природокористування.

«Лісозаготівлі часто є єдиним шансом вижити для місцевих мешканців. З іншого боку, потім самі ж вони і потерпають від повеней. Цю дилему ми показали у кліпі в момент зустрічі лісоруба та алегоричної постаті природи Карпат. Залежно від того, який вибір зробить людина при зустрічі з природою, природа її нагородить або покарає. Нам потрібно про це пам’ятати, щоб цей скарб — красу карпатських гір — побачили наші нащадки», — коментує лідер гурту Рокаш Віктор Янцо.

Цікаво, що за знімальний майданчик була обрана унікальна кузня «Гамора» — єдина у Європі діюча водяна кузня.

EN RU UK