Палатний: Щоби мати олімпійських чемпіонів, держава повинна спочатку подбати про масовий спорт

7n1h7345Скромні результати виступу українських спортсменів на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро відображають реальний стан масового спорту в Україні, який поступово занепадає через байдужість держави до спортивної сфери. Про це заявив голова парламентського комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, народний депутат від «УДАРу» Артур Палатний.

За його словами, Україна посіла лише 31-е місце на Олімпіаді не через брак фінансування процесу підготовки та участі наших спортсменів у змаганнях, а внаслідок занепаду масового спорту та спорту вищих досягнень загалом.

«У Держбюджеті на 2016 рік було виділено 249 млн. гривень на підготовку та участь українських спортсменів в Олімпійських іграх у Бразилії. В цьому плані до уряду та профільного міністерства питань немає – кошти були виділені у повному обсязі. Більше того, розміри преміальних за олімпійські медалі були збільшені і Україна за цим показником стала одним із лідерів у світі. Тобто, з мотивацією у спортсменів було все нормально. Очевидно, причини їхніх невдалих виступів насправді інші. Це застаріла інфраструктура і спортивні бази, через що наші атлети часто змушені тренуватися за кордоном, боротьба за крісла у спортивних федераціях, яка будується на інтригах та корупції, але не зважає на відсутність спортивних результатів у майбутньому. Ну і, нарешті, ще одна серйозна проблема – перехід українських олімпійців під прапори інших держав, в основному туди, де пропонують краще матеріальне забезпечення», – зауважив Палатний.

Однак, основною проблемою сфери фізичної культури і спорту народний депутат вважає хронічне недофінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл. «ДЮСШ – це фундамент олімпійської підготовки і майбутніх спортивних досягнень. Щоби мати олімпійських чемпіонів, держава повинна спочатку подбати про масовий спорт. Після передачі фінансування ДЮСШ на місцевий рівень ця проблема набула загрозливого характеру – лише за 2015 рік було скорочено 83 спортивні школи та позбавлено можливості займатися спортом майже 30 тисяч дітей. Це при тому, що було виділено 100 млн. гривень субвенції місцевим бюджетам. Цього року на масовий спорт держава не виділила ні копійки, а неодноразові прохання та пропозиції членів профільного комітету щодо цільових субвенцій безапеляційно блокуються Міністерством фінансів України», – наголосив він.

На переконання Палатного, поки наша держава буде фінансувати сферу фізичної культури і спорту за залишковим принципом, місцеві бюджети продовжуватимуть виділяти на розвиток спорту менше 1% своїх фінансових ресурсів, а спортсменам не буде де тренуватися, підстав говорити про олімпійські перспективи ставатиме все менше.