Коли почнеться опалювальний сезон в Україні: відповідь міністра

Україна готується до початку опалювального сезону, ризики існують, але, як повідомляє міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, ситуація контрольована.

Згідно постанови №867, українські підприємства для отримання газу повинні забезпечити розрахунки на рівні 90%. Але ще на початку вересня Нафтогаз повідомив, що у 98 теплокомуненерго є заборгованість по газу, йшлося про такі міста як Київ, Харків Одеса. За допомогою органів місцевого самоврядування ці проблеми вирішуються і зараз газ від НАК “Нафтогаз” отримують всі суб’єкти господарювання. Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги, враховуючи ситуацію з економічними наслідками в період пандемії, скорочено. А станом на 01.09.2020 рівень розрахунків населення за спожиті послуги був на межі 102%.

Тому, на думку міністра, опалювальний сезон 2020 року почтеться своєчасно, а саме, коли середньодобова температура протягом трьох діб буде нижчою або рівну +8 градусам. Водночас рішення про початок опалювального сезону приймається у кожному населеному пункті органами місцевого самоврядування.