Карантин по-новому. Кабмін змінив правила і обмеження

Кабінет Міністрів змінив правила карантину в Україні. Тепер українці при наявності covid-сертифікатів зможуть обійти більшість обмежень в «жовтих» і «червоних» зонах.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я України.

Зокрема, нові карантинні правила передбачають, що covid-сертифікат буде мати дві опції, а також містити інформацію про вакцинацію, негативний тест або одужання від коронавірусу.

При цьому «жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» — про повний курс вакцинації.

Тепер у разі запровадження «жовтої» зони спрощено вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за наявності не менше 80% працівників з» жовтими «або» зеленими » covid-сертифікатами.

При цьому в «жовтій» зоні не діятимуть обмеження, якщо всі учасники і не менше 80% організаторів заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів матимуть «жовтий» або «зелений» covid-сертифікат.

Водночас Кабмін дозволив власникам закладів самим вирішувати чи надавати послуги тільки вакцинованим.

У разі запровадження «червоної» зони навчальні заклади працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» covid-сертифікат.

При цьому чинні обмеження «червоного» рівня не застосовуватимуться за умови наявності у всіх учасників, працівників та організаторів заходів та працівників кінотеатрів, театрів «зеленого» covid-сертифікату.

Крім того, при наявності «жовтого» або «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19 при перетині кордону не потрібно буде проходити самоізоляцію. Нововведення стосується і людей, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

У відомстві зазначили, що зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантини для запобігання поширенню COVID-19, набудуть чинності через 7 днів з моменту публікації документа.

EN RU UK