Гончарук: Якщо ринок землі запрацює — розвіються міфи, якими лякають суспільство

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевняє, що коли в Україні запрацює ринок землі, то всі міфи, якими лякають суспільство, — розвіються.

Про це Гончарук розповів в інтерв’ю УП.

«Є велика кількість популістичних сил, які намагаються налякати суспільство (щодо запуску ринку землі — ред.) і таким чином стримати за рахунок страху, навіювання якихось там міфів, стримати Україну від цього дуже важливого, дуже правильного кроку. А коли ми його зробимо, якщо ми його зробимо… якщо парламент таки ухвалить відповідний закон, він вступить в законну силу, Президент його підпише, то суспільство дуже швидко побачить, що всі ті міфи, якими його лякали, вони не справдилися», — сказав Гончарук.

Гончарук зауважив, що наразі українці в такій ситуації, коли нібито мають землю як власність, але розпорядитися нею не можуть: «І це робить тебе біднішим. Це робить тебе менш вільним».

Глава уряду наголосив, що українцям потрібно позбуватися «пострадянських, замішаних на страху, комплексів», обмежень, страхів, тому що сучасний світ любить сміливих і готовий сприймати і прийняти Україну як частину цивілізованого світу: «Але для цього нам потрібно, на мою особисту думку, також бути готовими стати частиною цього цивілізованого світу».

Крім того, Гончарук зауважив, що для того, щоб в Україну зайшли інвестиції, інвестори повинні розуміти логіку, в якій тут відбуваються економічні та правові відносини.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 6 лютого розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. На знак протесту народні депутати від фракції «Батьківщина» і «Опозиційна платформа — За життя» блокували трибуну та президію парламенту.

За перший день розгляду поправок до законопроєкту парламентарії встигли розглянути 184 поправки з більш ніж 4000. За другий депутати розглянули 216 поправок до земельного законопроєкту.

7 лютого голова депутатської фракції «Слуга народу» Давид Архамія спрогнозував, що Рада зможе вийти на рішення щодо ухвалення закону про ринок землі 16-17 квітня.

Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10), який зокрема передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж землі.

Після цього аграрії провели кілька масових акцій протесту проти запуску ринку землі.

У підготовленому до другого читання законопроєкті передбачено, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці; концентрація земель в одних руках становить до 10 тис. га; розрахунок за землю — виключно безготівковий з перевіркою походження коштів; забороняється купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону; зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку; банки не зможуть купувати землю — лише брати у заставу; частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.