Генерал ЗСУ розповів, як ЗСУ може звільнити Херсон

Українська армія здатна звільнити від російських військ Херсон та селище Снігурівка Миколаївської області. Про це заявив генерал-майор Дмитро Марченко, який командував обороною Миколаєва на початку повномасштабної військової агресії РФ.

За його словами, на цих ділянках було втрачено тактичний час і саме це дозволило військовим зайти туди та влаштуватися:

«Коли вони наступали з коліс, тоді простіше було чинити опір, воювати, а коли вони вже починають обладнати позиції, це вже називається позиційна оборона. Для того, щоб нам вибити ворога, — про це кажуть усі книжки, усі історії боїв, — треба мати сили та засоби один до трьох. Якщо там зарито рота, нам потрібно туди висувати мінімум батальйон для того, щоб мати бодай якусь перевагу».

Водночас, на запитання про складнощі звільнення захоплених Росією міст Марченко нагадав про принцип української армії — не відкривати вогонь по мирному населенню.

«Якщо в перші дні війни вони виходили на дороги і ми їх успішно там лупили, вони потім зрозуміли: заходять до села, все, до села ми не стріляємо, бо там наші люди. Був навіть такий випадок: голова ОТГ зателефонував, сказав: “Все, там людей немає, там купа танків, можете зносити з лиця землі це село”. Потім, як виявилося, його взяли в полон і змусили зателефонувати. Усіх людей, які сиділи у підвалах, росіяни повиганяли нагору, самі поховалися у підвалах. У нас важливо: якщо в селі 3-4 сім’ї, ми по селу не б’ємо. Це ускладнювало наш опір та порядок ведення бойових дій, дуже ускладнювало, але це наші принципи».

Share via