Експерти озвучили логіку утримування ЗСУ Сєверодонецька

Армія рф має намір взяти Сєвєродонецьк Луганської області «за будь-яку ціну», хоча захоплення міста матиме «політичний успіх» для росії, а не стратегічне. Про це заявив аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлесков.

Експерт зазначив:

«Логіка триматися за Сєвєродонецьк така: оскільки росіяни атакуватимуть саме там, то це наша спроба вимотати росіян там по максимуму, спираючись на комплекс „Азот“, на урбанізовану місцевість, на те, що росіянам треба так чи інакше входити в контактний бій , Нехай навіть за підтримки артилерії ».

Водночас він зазначив, що у росіян просто немає достатньо живої сили та техніки для успішної операції:

Навіть американці визнали, що вони втратили до третини танків, а це дуже багато. Вони не мають достатньо сил. Ті 220 тисяч, які безпосередньо воюють, — дуже мало для того, щоб проводити серйозні наступальні операції, коли ти не виштовхуєш, а прориваєш оборону і оточуєш. Навіть якщо росіяни візьмуть контроль над Сєвєродонецьком, то це буде більший політичний успіх».

Крім того, Бєлесков підкреслив, що захоплення Росією Сєвєродонецька не матиме військового, стратегічного успіху:

«Мені не подобається, коли пишуть про це місто як про стратегічне. Що в ньому стратегічного у військовому плані? Буде якась дірка, куди росіяни мали б направити додаткові 100 тисяч, яких вони не мають. У них їх просто немає: щоб прорвавши нашу лінію оборони, виснаживши нас, кинути ще 100 тисяч і зробити великий котел».