Бензин не дорожчатиме, бо інакше його все менше купуватимуть — експерт

Найближчим часом в Україні буде збережено поточний рівень цін на бензин.

Такий прогноз озвучив директор Науково-технічного центру «Психея» Сергій Сапегін у ефірі «Ера FM».

«Багато кажуть про те, що ціни можуть зростати. І дійсно факторів для зростання досить. Але є один вагомий фактор, який їм протистоїть — це падіння купівельної спроможності споживача. Споживач не готовий до того, щоб ціни зростали й надалі. Подальше підвищення ціни призводить до того, що знижуються обсяги продажів … Мені бачиться, що поточний рівень цін буде збережено у найближчий час», — сказав він.

Розповідаючи про чинники, які вливають на здорожчання бензину в Україні, першим Сапегін назвав залежність від світової кон’юнктури.

«Понад 50% нафтопродуктів, а за прогнозами, цього року буде 70%, — надходять за імпортними поставками. Усе більш очевидним стає те, що світова ціна — це спекулятивна біржова, у якій економіки стає усе менше. Лише 3 контракти зі 100 — це фізична торгівля, інше — це «паперова нафта» — наголосив експерт.

«Отже, уряду треба зменшити залежність від світової кон’юнктури. Що ж робить наш уряд? Він по формулам перераховує світові ціни в український роздрібний ринок. Може в таких умовах ціна знижуватися? Мені здається, що ні», — додав фахівець.

Другим чинником Сапегін назвав зниження конкуренції на українському ринку та зменшення кількості компаній.

«Якщо кілька років тому на оптовому ринку працювати понад тисячу компаній, то сьогодні це кілька десятків. Із шести заводів залишився сьогодні один нафтопереробний», — розповів він.

 

 

Добавить комментарий