Єгипет представив план закінчення війни у секторі Газа

Єгипет запропонував триетапний план закінчення війни між Ізраїлем та палестинським угрупованням ХАМАС. План включає припинення вогню, звільнення заручників та формування палестинського уряду.

Про це повідомляє ізраїльська газета The Times of Israel.

Як пише видання, 24 грудня ізраїльські офіційні особи підтвердили кільком єврейським ЗМІ, що Єгипет висунув на обговорення нову пропозицію про перемир’я у війні з ХАМАС та звільнення ізраїльських заручників, які утримують бойовики в секторі Газа. За словами деяких чиновників, Ізраїль не категорично заперечує цю пропозицію, проект може призвести до переговорів.

За даними саудівського новинного сайту Asharq, який процитувало джерело, яке брало участь у переговорах між Єгиптом і ХАМАС в Каїрі минулого тижня, єгипетська ініціатива є планом припинення бойових дій і звільнення всіх заручників, що залишилися, в три етапи, йдеться в матеріалі.

Перший етап – двотижневе припинення бойових дій з можливістю продовження до трьох чи чотирьох в обмін на звільнення 40 заручників – жінок, неповнолітніх та літніх чоловіків, особливо хворих. Натомість Ізраїль звільнить 120 палестинських ув’язнених. За цей час військові дії припиняться, ізраїльські танки відійдуть, а до Гази надійде гуманітарна допомога, зазначає Times of Israel.

На другому етапі планується сформувати технократичний уряд на Західному Березі та в секторі Газа, який спостерігатиме за відновленням анклаву та прокладе шлях до палестинських парламентських та президентських виборів.

Третій етап включатиме всеосяжне припинення вогню, звільнення ізраїльських заручників, у тому числі солдатів, в обмін на палестинських ув’язнених в ізраїльських в’язницях, пов’язаних з ХАМАС і терористичним угрупуванням Палестинський ісламський джихад. На цьому етапі Ізраїль виведе свої війська з міст сектору Газа та дозволить переміщеним особам із сектору Газа з півночі анклаву повернутися до своїх будинків.

Джерело