Військові КНДР порушили кордон із Південною Кореєю

Військові КНДР знову ненадовго порушили кордон з Південною Кореєю, повернулися на свою територію після попереджувальних пострілів з боку південнокорейських військових.

Про це повідомило агентство Yonhap з посиланням на Комітет начальників штабів Збройних сил Республіки Корея.

За даними південнокорейської сторони, 18 червня о 08:30 за місцевим часом група з 20-30 солдатів перетнула військову демаркаційну лінію всередині демілітаризованої зони в її центральній частині. До цього вони “вели роботи”. Військові Республіки Корея озвучили попередження за допомогою апаратури, а потім зробили запобіжні постріли. Солдати Корейської народної армії після цього повернулися до себе. Незвичайної активності не було помічено, додали в комітеті.

Аналогічний випадок трапився 9 червня. Представник комітету уточнив, що інцидент стався в іншому місці.

“З квітня нинішнього року північнокорейська армія направляє безліч солдатів у різні місця у прифронтових районах поряд із північною розмежувальною лінією. Вони ведуть різні роботи з посилення безпеки на кордоні, у тому числі зводять невідомі конструкції, схожі на протитанкові споруди, удосконалюють військові дороги, закладають міни , розчищають простір”, – сказав південнокорейський офіцер.

9 червня військовослужбовці КНА несли із собою лопати та кирки, лише частина з них була озброєна.

Раніше агентство Yonhap з посиланням на джерела призвело до припущення, що КНДР або займається зміцненням сторожових і опорних пунктів, або планує звести суцільну стіну на кордоні. Південнокорейські військові заявили необхідність додаткового аналізу.

Начальник управління національної безпеки президентської адміністрації Чан Хо Чжин 16 червня сказав, що на даний момент проект більше схожий на будівництво бар’єрів та протитанкових споруд, а не на будівництво стіни. Він додав, що слід продовжувати спостерігати роботи.