В США побудують військовий табір на кордоні з Мексикою для захисту кордону

В США у штат Техас створять військовий табір на 2,3 тис. осіб на кордоні США з Мексикою, щоб протистояти напливу незаконних мігрантів.

Про це на прес-конференції заявив губернатор Техасу Грег Ебботт.

“Щоб підвищити свій потенціал у питанні охорони кордонів, ми будуємо новий військовий табір, який дасть змогу національній гвардії Техасу покращити проведення операцій у цьому районі”, – сказав він, додавши, що перший етап будівництва вже розпочався.

“Він [табір] зможе вмістити 1,8 тис. солдатів, а у разі потреби – до 2,3 тис. осіб”, – зазначив Ебботт.

У Техасі неодноразово заявляли, що адміністрація США не здійснює належним чином охорону кордону, що призвело до напливу нелегальних мігрантів. У відповідь губернатор штату Грег Ебботт залучив місцеву Національну гвардію для захисту кордону, посилив зведення бар’єрів, ініціював проведення масштабних операцій боротьби з контрабандою наркотиків, підписав закон, що дозволяє місцевим правоохоронним органам затримувати мігрантів, а суддям – приймати рішення про їх депортацію. також розпорядився вивозити мігрантів на автобусах у великі американські міста, зокрема у Вашингтон, Нью-Йорк та Чикаго. З 2022 року, за словами Ебботта, до інших частин країни було відправлено 102,1 тис. нелегалів.

Дії глави регіону зазнавали жорсткої критики з боку федерального уряду та зустрічали протидію з боку центральних органів влади. Верховний суд США ухвалив прибрати дротяну огорожу завдовжки близько 48 км на американсько-мексиканському кордоні в Техасі, встановлену в рамках боротьби Ебботта з напливом мігрантів. Національна гвардія Техасу заблокувала допуск співробітників федеральної прикордонної служби на ділянку кордону з Мексикою в районі Ріо-Гранде. Ебботт заявляє, що штат посилить дії щодо захисту кордону.

Джерело