В Саудівській Аравії відшмагали людину за ліберальні настрої

150109125126_badawi_screengrab_624x351_bbc_nocreditВ Саудівській Аравії публічно відшмагали блогера, якого звинуватили у кіберзлочинності та образі ісламу, повідомляють активісти.

Раіф Бадаві, якого засудили до тисячі ударів батогом і десяти років в’язниці, отримав перші 50 ударів. Так само його шмагатимуть щотижня. Пана Бадаві, співзасновника забороненого сайту Ліберальна саудівська мережа, заарештували у 2012 році. Правозахисники засудили його ув’язнення, а США апелювали до милосердя.

У четвер речниця Державного департаменту Джен Псакі закликала владу Саудівської Аравії «скасувати це брутальне покарання» і переглянути справу блогера. На додачу до вже згаданих покарань пан Бадаві має ще й сплатити штраф у розмірі мільйона ріалів (266 тисяч доларів США).

В Швейцарии произошла буря, есть жертвы

У 2013 році з нього зняли звинувачення у віровідступництві, що могло потягнути за собою смертний вирок.

Минулого року адвоката пана Бадаві засудили до 15 років тюрми. Антитерористичний суд визнав його винним у низці різних правопорушень, повідомила агенція Associated Press.

Блогера відшмагали біля мечеті у місті Джедда після п’ятничної молитви, повідомили свідки. Агенція AFP, посилаючись на очевидців, передає, що пана Бадаві привезли до мечеті в поліцейській машині. Йому зачитали звинувачення, потім повернули спиною до натовпу і відшмагали. Свідки кажуть, що під час екзекуції засуджений мовчав.

США задержали четыре танкера с иранским топливом

Правозахисники засуджують вирок.

«Страшно подумати, що так жорстоко карають тих, хто всього лиш насмілився створити майданчик для обговорення і мирної реалізації права на вільне вираження поглядів», — сказав агенції AP Філіп Лютер із Amnesty International.

Саудівська Аравія дотримується суворої версії ісламського права і не толерує політичного інакомислення.

В Беларуси возобновились массовые акции протеста (Видео)

Кількість користувачів соцмереж у Саудівській Аравії — одна з найбільших у регіоні, і влада бореться з критикою в інтернеті, суворо караючи незгодних.

По матеріалам bbc.co.uk