В Японії на атомній електростанції стався витік радіоактивної води

З розташованої в Японії атомної електростанції (АЕС) “Фукусіма-1” стався витік 5,5 тонни води, що містить радіоактивні речовини.

Про це повідомляє видання NHK із посиланням на заяву компанії-оператора TEPCO (Tokyo Electric Power).

Інцидент стався вранці 7 лютого. Представники TEPCO виявили, що заражена вода витікає зі стіни будівлі, де знаходиться система очищення забрудненої води з АЕС.

У компанії заявили, що витік ніяк не вплинув на роботу атомної електростанції. При цьому є ймовірність, що якась кількість рідини просочилася у ґрунт. У зв’язку з цим компанія збирається взяти зразок ґрунту та перевірити його на наявність забруднень.

За даними газети Asahi, концентрація радіоактивних елементів у воді, що витекла, досягла 22 мільярдів беккерелів. При цьому попадання рідини в океан зафіксовано не було, як і суттєвих змін концентрації радіоактивних речовин у найближчому місці їх поховання дренажному каналі.

Японія у серпні 2023 року розпочала скидання води з пошкодженої АЕС “Фукусіма-1”. Використана для охолодження пошкоджених реакторів рідина пройшла очищення від 62 видів радіонуклідів. Японська влада запевнила, що вода, що скидається в океан, буде розведена доти, поки вміст цієї речовини в ній не досягне норми. Якщо радіаційний фон перевищить норму, скидання обіцяли припинити. Очищення планується провести у кілька етапів, наразі з них завершено три.