У США назвали винуватця атак хуситів у Червоному морі

У США вважають, що Іран був “глибоко залучений” у підготовку атак єменських хуситів на комерційні судна у Червоному морі.

Про це пише Reuters.

Прес-секретар Ради національної безпеки Едрієнн Вотсон заявив, що іранська сторона надала хуситам потрібні розвідувальні дані. За його словами, це узгоджується з тим, що Іран довгий час надавав хуситам фінансову допомогу та заохочував їх дії, що дестабілізують, у Червоному морі.

За даними The Wall Street Journal, хусити також отримують від іранських воєнізованих формувань зброю, зокрема безпілотні літальні апарати та ракети. Один із співрозмовників газети зазначив, що у єменських бойовиків немає радіолокаційної технології, за допомогою якої можна націлюватися на судна, тому їм потрібна допомога Тегерана, щоб ракети просто не падали у воду.

Іран своєї причетності до діяльності хуситів категорично не визнає. Представник останніх заявив WSJ, що вони не потребують допомоги іранців.

“Дивно приписувати всі Ірану, начебто вони наймогутніша держава у світі. У нас є розвідувальні служби, які добре зарекомендували себе за роки агресії проти нас”, – сказав співрозмовник.

Джерело