У НАТО хочуть переглянути відносини з Росією

У військово-політичному блоці НАТО заговорили про перегляд відносин з Російською Федерацією. Свою думку з цього приводу висловив співробітник Центру стратегії та безпеки Атлантичної ради в Вашингтоні й за сумісництвом колишній заступник генсека НАТО Александр Вершбоу в рамках Львівського форуму.

За словами фахівця, в НАТО повинні по іншому ставитися до Росії, адже на цей час лідер країни Володимир Путін все ще утримує ряд ініціатив, завдяки яким здійснює військове втручання в конфлікти інших країн.

Експерт вважає, що Альянс повинен змінити свою стратегію стосовно до Росії вже у 2021 році. Однією з можливих складових нової стратегії фахівець згадав актуальність більш жорсткого тиску на самого Путіна.

Це потрібно для того, щоб Росія пом’якшила свою політику експансії відносно інших країн.

Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що все більш активна співпраця Китаю з Росією може мати наслідки для безпеки союзників.

Ця загроза обговорювалася ще в грудні під час зустрічі лідерів країн-членів НАТО, коли вперше за всю історію альянсу було прийнято угоду об’єднатися «для усунення наслідків зростання Китаю в плані безпеки».