У Червоному морі тоне уражений хуситами балкер

В Червоному морі розгортається операція порятунку судна, яке стало жертвою нападу безпілотника. Корабель Tutor, залишений екіпажем після удару, повільно тоне, і зараз дві рятувальні команди поспішають на місце події, щоб спробувати врятувати його від затоплення, пише Bloomberg.

Центральне командування США повідомило, що екіпаж Tutor, який першим постраждав від вибухівки, запущеної єменськими повстанцями-хуситами, був успішно евакуйований кораблем ВМС США. Після атаки один моряк вважається зниклим безвісти.

CENTCOM також повідомив про знищення ще двох морських безпілотників і семи радарів, які дозволяли хуситам націлюватися на кораблі. Друге судно, що загорілося цього тижня, відновило плавання після того, як екіпажу вдалось впоратись із пожежею.

Як відомо, хусити активізували атаки на судна в Червоному морі та Аденській затоці з кінця минулого року, заявляючи, що це протест проти війни Ізраїлю з ХАМАС. Ці дії мають серйозні наслідки для світового судноплавства – частина глобального флоту змушена робити величезний гак навколо Африки, долаючи тисячі додаткових миль.

Як писав “Ми-Україна” раніше, цього місяця єменські повстанці-хусити завдали ракетних ударів по двох комерційних суднах в Аденській затоці. Згідно з інформацією CENTCOM, хусити уразили протикорабельною балістичною ракетою контейнеровоз Tavvishi, який ходить під ліберійським прапором і належить Швейцарії,а також німецький вантажний корабель Norderney, що діє під прапорами Антигуа і Барбуди.