Тайвань заявив про готовність до конфлікту з Китаєм

Збройні сили Тайваню не ухилятимуться від конфлікту, якщо буде необхідно забезпечити безпеку острова.

Про це йдеться у заяві оборонного відомства острова.

“Наші військовослужбовці зберігають пильність перед тиском з боку Народно-визвольної армії Китаю (НОАК). Збройні сили Китайської Республіки готові. Ми не шукаємо конфлікту, але не ухилятимемося від нього, щоб забезпечити безпеку країни і захистити нашу прекрасну батьківщину”, – сказано у заяві.

Раніше вранці Східна зона бойового командування НВАК оголосила про початок навчань “Спільний меч-2024А” навколо Тайваню, а також біля островів Цзіньмень, Мацзу, Уцююй та Дуньїнь. У них беруть участь сухопутні та ракетні війська, а також ВМС та ВПС. Як йшлося у заяві Східної зони бойового командування НВАК, навчання мають “стати попередженням сепаратистським силам”.

20 травня на Тайвані відбулася церемонія вступу на посаду нового глави адміністрації острова Лай Цінде.

Тайвань управляється своєю адміністрацією з 1949 року, коли туди бігли залишки сил Гоміньдану на чолі з Чан Кайші (1887-1975), зазнавши поразки у громадянській війні в Китаї. З того часу острів зберігає прапор і деякі інші атрибути колишньої Китайської Республіки, яка існувала на материку до приходу до влади комуністів. Пекін вважає Тайвань однією з провінцій КНР.