США перевели кілька баз у Європі на підвищену готовність

Декілька американських військових баз у Європі перевели у стан підвищеної готовності через загрозу терористичних атак на військовий персонал або об’єкти США.

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

За словами двох американських чиновників, імена яких CNN не називає, військові бази США перевели у стан підвищеної готовності на вихідних. Рівень їхнього захисту підвищили до другого за значенням.

Серед баз, що підвищили рівень готовності до статусу “Чарлі”, і гарнізон армії США у німецькому Штутгарті, де знаходиться штаб-квартира Європейського командування США.

Як пояснює CNN, статус “Чарлі” вводиться, коли відбувся інцидент або отримана розвідувальна інформація, що вказує на ймовірність теракту або нападу на персонал або об’єкти США.

Один з американських чиновників, який перебуває на одній із баз у Європі, сказав CNN, що вони не бачили такого рівня загрози “принаймні 10 років” і додав, що зазвичай це означає, що військові знають про “активну загрозу”.

Представник Європейського командування США Ден Дей відмовився коментувати конкретні рівні захисту американських сил, але сказав, що командування “постійно оцінює низку факторів, що впливають на безпеку військового суспільства США за кордоном”.

“У рамках цих зусиль ми часто вживаємо додаткових заходів для забезпечення безпеки наших співробітників. З міркувань оперативної безпеки ми не вдаватимемося до конкретних заходів, але залишаємось уважними”, – зазначив він.