роспропаганда взялася за «Байрактари»

кремлівські пропагандисти поширили фейковий лист нібито від керівника Офісу Президента Андрія Єрмака головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному про “обмеження використання безпілотників “Байрактар” для унеможливлення їх збиття.

Як передає Укрінформ, про це Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомив у Телеграмі, оприлюднивши добірку маніпуляцій та фейків, які пропаганда кремля поширила станом на ранок 18 травня.

За даними ЦПД, депутат державної думи російської федерації Леонід Слуцький звинуватив Сполучені Штати Америки у зриві переговорного процесу між рф та Україною, заявивши: “Вашингтонські куратори зробили чималий внесок у те, що переговори… обернулися стагнацією і поки не продовжуються в жодному форматі”.

Центр протидії дезінформації застерігає: подібні заяви є маніпуляцією.

Зі свого боку, пропагандистські засоби масової інформації рф поширили маніпулятивну тезу про те, що, попри високу загрозу дефіциту зерна на внутрішньому ринку України, за вказівкою вищого керівництва держави з одеського порту активно вивозять стратегічні запаси продовольства для його подальшого експорту.

Водночас у мережі був опублікований так званий “лист керівника Офісу президента А.Єрмака до начальника Генштабу В.Залужного” щодо обмеження використання безпілотників “Байрактар” “на потенційно небезпечних напрямках” нібито для унеможливлення їх збиття.

У Центрі протидії дезінформації наголошують: вказаний лист є фейковим, оскільки посада Залужного вказана неправильно, що не допускається в діловому листуванні.