Росія почала постачання нафти Венесуелі

Супертанкер Ligera, що перевозить партію російського сорту нафти Urals обсягом 1,7 мільйона барелів, підійшов до берегів Венесуели, що свідчить про першу щонайменше за останні п’ять років постачання до південноамериканської країни.

Про це з посиланням на дані системи відстеження суден пише Bloomberg.

Раніше Венесуела, країна з найбільшими доведеними запасами нафти, закуповувала іноземну нафту для розведення своєї та подальшого експорту. У зв’язку з санкціями США така процедура ускладнює ідентифікацію та спрощує продаж.

Проте, зазначає видання, точної інформації, для чого Венесуелі російська нафта, немає. Окремо автор матеріалу вказує, що партія прибула до Південної Америки в момент, коли ситуація в Червоному морі порушує звичні торгові шляхи, відповідно, постачання російської нафти з Балтійського та Чорного морів до Індії та Китаю ускладнилися.

У минулому росія відправляла свою нафту на Кубу, але саме останніми роками поставки були невеликі. 2022 року острів прийняв шість танкерів, 2023-го – лише два. Нинішній танкер зібрав партію за допомогою навантаження з судна на судно біля берегів Греції.

Джерело