Росія готується до можливого відключення від SWIFT

Москва працює над тим, щоб «звести до мінімуму можливі ризики» в разі відключення країни від міжбанківської системи передачі інформації про платежі SWIFT.

Про це заявила речник МЗС РФ Марія Захарова в інтерв’ю російським ЗМІ

Захарова зазначила, що у зв’язку з резолюцією Європейського парламенту, в якій він закликав у разі прямого вторгнення Росії в Україну зупинити імпорт російських нафти і газу в ЄС, а також відключити РФ від SWIFT і ввести санкції проти наближених до російської влади олігархів, в Кремлі хоч і розглядають сценарій відключення країни від SWIFT як гіпотетичний, але не виключають його.

«Ведеться міжвідомча опрацювання на предмет мінімізації ризиків і економічних збитків від обмеження доступу нашої країни до звичних міжнародним фінансовим інструментам і платіжним механізмам», – сказала Захарова.

Вона навела як приклад альтернативи представниця МЗС РФ привела систему передачі фінансових повідомлень (СПФС) Центробанку Росії. Також Захарова додала, що влада обговорює її з’єднання з іноземними аналогами – європейської SEPA, іранської SEPAM, китайськими CUP і CIPS.