Російські найманці ведуть кампанію терору у Малі

Сім’ї блукають пустельними дорогами вночі, щодня прибуваючи в цю безлюдну прикордонну зону з новими жахливими історіями про білих людей у ​​масках, які вигнали їх зі своїх будинків.

Найманці з російської “групи Вагнера”, що воюють разом із малийськими солдатами, нападають на жінок, вбивають мирних жителів і спалюють села в Малі, кажуть біженці. Це кампанія безпричинного насильства, яка підживлює кризу біженців, що швидко зростає на заході, в сусідній Мавританії, йдеться в матеріалі The Washington Post.

«Ми ніколи не бачили нічого подібного», — сказав 31-річний пастух Коссі аг Мохамед, який розповів про втечу з села в Малійському регіоні Тімбукту. Вагнер, за його словами, приніс “катастрофу”.

Військова хунта Малі, яка захопила владу в результаті державного перевороту в 2020 році, почала працювати з «Вагнером» наприкінці 2021 року. Майже через два роки майбутнє пов’язаної з Кремлем групи найманців опинилося під питанням, коли її засновник Євген Пригожин загинув в авіакатастрофі. Але «Вагнер» не зник, і його бійці продовжують діяти за кордоном — тіньова сила, яка тепер є продовженням Міністерства оборони росії, кажуть експерти.

️В Малі, за даними аналітиків і візуальними даними, перевіреними WP, присутність групи тільки збільшилася, забезпечуючи потік доходів для уряду путіна, який відчуває брак грошей, і основу впливу для Москви в дедалі більш анархічній Західній Африці.