Приватний комспічний корабель доставить на МКС 1,6 тонн вантажу (ВІДЕО)

Старт приватного космічного корабля SpaceX Dragon відбувся в суботу, 10 січня, об 11:47 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида. Трансляція запуску велася на сайті NASA. На орбіту космічний корабель компанії SpaceX з вантажем до МКС виведе ракета-носій Falcon 9.

Як зазначається, спочатку запуск Dragon до МКС був запланований на грудень, але потім переносився чотири рази.

Новий корабель повинен доставити на МКС близько 1,6 тонн вантажу. Крім їжі та одягу для екіпажу, буде доставлена система Cloud-Aerosol Transport System (CATS), яка дозволить вести моніторинг аерозолів у земній атмосфері. Також будуть доставлені матеріали для вивчення хвороб головного мозку, лікування ран і передачі інфекційних захворювань в умовах космосу.

Розробником Dragon і ракети-носія Falcon 9 є приватна компанія SpaceX, яка за контрактом з NASA зобов’язалася здійснити до 2016 року 12 запусків до МКС. Наразі, після того як NASA відмовилася розвивати нові модифікації космічних шатлів, Dragon – це єдиний у світі космічний корабель, який здатний вилітати в космос і повертатися на Землю та використовуватися кілька разів.

По матеріалам zaxid.net