Польща нарощує чисельність військ на кордоні через можливий конфлікт з Росією і Білоруссю

Напруженість на сході Європи продовжує зростати, і Польща активно готує свої військові сили до можливого повномасштабного конфлікту з Росією та Білоруссю. На цей раз, ці країни є фокусом уваги через ряд геополітичних напружень, зокрема, через збільшену військову активність та нестабільність у прикордонних регіонах.

Про це пише Reuters.

“Сьогодні нам потрібно підготувати наші сили до повномасштабного конфлікту, а не до конфлікту асиметричного типу”, – заявив на прес-конференції начальник штабу сухопутних військ генерал Вєслав Кукула. “Це змушує нас знаходити хороший баланс між прикордонною місією і підтриманням інтенсивності тренувань в армії”, – сказав він.

Reuters нагадує, що відносини Польщі з Росією та її союзником Білоруссю різко погіршилися відтоді, як 24 лютого 2022 року Москва направила десятки тисяч військовослужбовців до сусідньої України. У зв’язку з цим Польща активно зміцнює східний кордон.

Заступник міністра оборони Павел Бейда заявив, що із серпня чисельність військ, які охороняють східний кордон Польщі, буде збільшено з нинішніх 6000 до 8000 осіб, а додатковий ар’єргард чисельністю 9000 осіб може бути збільшено протягом 48 годин.

У травні Польща оголосила про здійснення програми “Східний щит” вартістю 2,5 мільярда доларів. Вона спрямована на зміцнення оборони вздовж її кордону з Білоруссю і Росією і має бути завершена до 2028 року.